ДЕКАДА ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

На  світі  безліч  професій.  Що  ж  таке  професія?  Професія — це  основний  вид трудової діяльності. І яке ж задоволення ми відчуваємо, коли в руках улюблена праця. Тоді ти просто щасливий і красивий, бо твоя праця підноситься  до творчості. Саме про це О. Довженко сказав так: "Найсвітліша краса людини в труді", а Г. С. Сковорода доповнює тим, що праця повинна бути не з примусу, а за покликанням, за нахилом і обдаруванням.

Саме в юнацькі роки випадає найбільш відповідальний момент в житті молоді - це вибір професійного  шляху,  який  має  кардинальне  значення для  всього  подальшого   життя.  Причому  цей  вибір  необхідно зробити  ще  у  період  навчання  в  школі.

Є таке поняття «вік самовизначення». Це коли закінчується безтурботне дитинство та починається юність - пора підготовки до розв'язання важливих проблем для кожної людини. І основна проблема - ким бути? Так, дуже складно відразу зробити вибір і на все життя. Але в 14-15 років це ще не обов'язково, а ось замислитись слід. Ким бути? Як зробити правильний вибір? Як не помилитись? Що зробити, щоб мрія стала реальністю? Як стати щасливою людиною? Людина обирає справу, але ж і справа обирає людину. Як же знайти своє покликання?

Певною мірою відповіді на ці питання учні 8 – 9-х класів отримали на тематичній грі «У сіті професій», яку підготували вчителі трудового навчання та технологій Ноздріна В.М. та Крайнік В.І.

08.04.2015 | Aдмін