В ГОСТЯХ В ОХОРОНЦІВ ЛІСУ

20 квітня, у  пятницю,   учні 5-Б класу нашої школи у супроводі свого класного керівника Рубан Олени Миколаївни побували в гостях у лісівників.  На центральній садибі ДП «Жмеринський лісгосп», що знаходиться у мікрорайоні «5-ий кілометр» нашого міста, юних мандрівників зустрічав сам керівник підприємства Петро Бендера.

Петро Володимирович зауважив, що присутність школярів у них на території підприємства – звична річ, і радо запросив нас познайомитись із тими важливими функціями, які виконують працівники на різних ділянках виробництва. Він особисто супроводжував юних мандрівників, відповідав на усі запитання, залюбки показував своє господарство, кожен куточок якого викликав у школярів живий інтерес, цікавість і жваве обговорення побаченого.

Діти дізналися цього дня, який шлях має пройти деревина від насінинки до могутнього дерева, аби послужити людям: спочатку як частинка живої природи, а потім,  досягнувши віку стиглості, - як сировина для виготовлення багатьох корисних людині речей, починаючи від паперу,  меблів і завершуючи сірниками, дровами.

Крім виробничих дільниць та адміністративних споруд діти змогли побувати у зовсім нещодавно облаштованому приміщенні, де, як планується, частими гостями будуть саме школярі, молодь, адже тут створені сучасні комфортні умови для співпраці  лісівників із учнівством на засадах співпраці, обміну досвідом тощо. Одразу відчувається, що тут зацікавлені у тому, аби молодь набувала знань і досвіду у поводженні з живою природою, вчилась її берегти і захищати, вивчати і у майбутньому продовжувати справу дорослих.

Діти отримали масу вражень і від побаченого у тепличному господарстві Людавського лісництва, на території якого також побували цього дня п’ятикласники.  Тут  дбайливі руки працівників господарства доглядають кожен паросток, який тільки через десятки - десятки років набере силу і шумітиме у високості могутніми вітами. А нині він потребує захисту, підгодовування, обробки від шкідників тощо. Тому впевнено можна сказати, що люди цієї благородної професії – лісівники,  турбуються про майбутнє, працюють задля нього, щоб людина і далі залишалась не жорстоким царем природи, а її частиною,  дбайливим  господарем, мудрим і далекоглядним.

Школярі щиро дякують працівникам ДП «Жмеринський лісгосп» на чолі з Петром Володимировичем Бендерою за приділений їм час і увагу, за можливість побачити, як працює велике підприємство нашого міста і району. Хай ваш кропіткий труд буде в пошані у людей, нехай ваші здобутки будуть відчутні для земляків, а ваша любов до своєї справи зміцнює вас і надихає на нові досягнення.

класний керівник 5-Б класу

Рубан Олена Миколаївна