АКЦІЯ УЧНІВ 6-В КЛАСУ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови.

З метою єднання, у цей важливий для українців день учні 6-В класу провели акцію під гаслом : «Розмовляти українською – модно». Актив класу заздалегідь підготував відповідні емблеми, які учениці Строга Софія та Тринчук Анастасія впродовж дня розповсюджували серед учнів школи, учителів, техперсоналу.

Попередньо було оголошено конкурс на кращу емблему, виготовлену власноруч. Перемогу отримав учень 7- Б класу Скориков Владислав.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози, плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Учитель української мови та літератури

Класний керівник 6-В класу

Крикун Катерина Олександрівна