Новини


Екскурсія до краєзнавчого музею учнів 6-В класуУ січні цього року виповнюється сто років з дня народження відомого на весь світ мікромініатюриста Михайла Григоровича Маслюка. У місті уже почали готуватися до цієї дати. За життя Михайла Григоровича про нього писали усі центральні газети тодішнього Союзу, його показували по телебаченню, про нього знімали фільми. Нинішнє покоління мало знає, які унікальні вироби залишив після себе наш земляк. Відвідавши міський музей, учні 6-В класу побачили унікальну виставку, на якій  вперше представлено мініатюри двох майстрів – Михайла Маслюка і його внука Сергія Тетеріна.

Ось як учні НВК«ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей»  поділились своїми враженнями:

«Сьогодні ми ходили в музей і побачили багато цікавого про це місце, адже розглядали унікальні мініатюри всесвітньовідомого жмеринчанина. Його роботи настільки мініатюрні, що їх потрібно розглядати в мікроскоп. Найбільше мені сподобався динозаврик у вушці голки. Ця робота настільки маленька, що її ледве видно у мікроскоп. Екскурсовод сказала, що таких людей, як М. Маслюк, є лише 12 в усьому світі. Його роботи філігранні, довершені… Не кожному дано такий дар. Мені здається, що це був найкращий похід в музей, і ми запам'ятаємо його надовго».

Анастасія Тринчук

«Жмеринський міський історичний музей нараховує 3,3 тис. експонатів. На мене справили неймовірне враження роботи Михайла Маслюка. Я також довідалася про те, що ім'я нашого земляка занесено у Книгу рекордів Гіннеса. Адже колекція його робіт нараховує 500 виробів із золота та срібла. Жоден із них не перевищує 1 мл, тому усі роботи ми розглядали під мікроскопом».

Ангеліна  Чорна

«Михайло Маслюк створював свої мікромініатюри «між ударами серця». Я ніколи раніше не чула про таку людину, яка виготовила своїми дивовижними руками те, що не може зробити хтось із нас, те, що дивує, зачаровує та водночас надихає».

Діана Багрій

«У нашому чудовому місті знаходиться надзвичайний музей, який постійно оновлюється, у ньому з'являються все нові та нові картини, експонати. Виставка, яку ми відвідали, – це щось надзвичайне. Вироби М. Маслюка мене дуже вразили. Я пишаюся, що така унікальна людина прославила своїм ім'ям наше рідне місто на весь світ».

Лев Соболь

«З усіх мініатюр мені найбільше запам'яталися ваза з трояндами та потяг, який менший за макову зернинку. З розповіді екскурсовода я довідалася, що М. Маслюк створив мікроскопічний фотоапарат, який навіть робив знімки».

Діана Штельмах

Класний керівник 6-В класу

Катерина Олександрівна Крикун

 01.02.2018 | Aдмін

Вернутись назад