Екскурсія учнів 9 - Ал класу до місцевого краєзнавчого музею

Нещодавно у всій країні люди згадували події 1932-1933 років. Голодомор був тяжким випробовуванням для усіх.
   Жмеринка не стала винятком, адже тут люди не байдужі. НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ліцей» провів день пам’яті у школі, залучивши усіх учнів і вчителів.
   Директор    школи   та    вчитель  історії,   Кочура   Оксана Володимирівна, разом із 9-А(л) класом пішли на екскурсію до місцевого краєзнавчого музею, де їх зустріли привітно, адже дуже важливо, щоб сучасники, уся молодь цікавилася історією свого краю.
   Книжки з іменами загиблих, старі фотокартки та навіть інтерв’ю, що було взято у жіночки похилого віку, яка пережила усі випробовування голодомору. Усі ці матеріали старшокласники охоче переглядали та коментували.
   Чудовим завершенням екскурсії був незвичайний елемент. Хліб. Кожен зміг відчути запах, а потім і смак того, що у роки голодомору було найважливішим для кожної людини. Адже хліб дорожчий за золото.
    Звісно, у багатьох людей ще залишилися родичі, що пережили ті тяжкі дні. Напевне, жодна людина повністю не згадувала про ці події. Важко, та й «діти не мають знати, що таке голодомор». Проте це потрібно. Щоб знати історію свого народу, своєї країни. Щоб більше її не повторювати.

Дев’ятикласникам дуже сподобалось у музеї. Там була дійсно своєрідна правильна атмосфера. Учні дізналися багато нового та перейнялися такою тяжкою, проте важливою темою, чому завдячують робітникам музею та Оксані Володимирівні, яка і вирішила відвідати краєзнавчий музей разом із школярами.
учениця  9 – Ал класу

Олександра Кобець