ПОДОРОЖ ПЕРЛИНАМИ ЗАКАРПАТТЯ

З метою ознайомлення з історичними, архітектурними та культурними пам’ятками Закарпаття у період з 13 по 16 жовтня класним керівником Походзей Оленою  Олександрівною було  організовано   екскурсію  для учнів 6-А та 9-Бл класів. Програма подорожі була насиченою та дуже цікавою.

Першою зупинкою став «Палац графів Шенборнів». Учні поповнили свої знання про палац, який  було збудовано у 1890 р. в урочищі Берегвар за астрономічним принципом: 365 вікон (як днів у році), плюс одне замуроване (на випадок високосного року), 52 кімнати (тижні), 12 входів (місяці), а також 4 вежі (пори року).

У парку навколо палацу діти побачили понад 40 видів рідкісних рослин, з-поміж яких росли старезні дуби та величні ясені, самшит, веймутові сосни, канадська ялина, рожевий бук, італійська гліцинія, а також тиси, магнолії, катальпи, оцтові і тюльпанові дерева. У глибині парку кожен учасник екскурсії мав можливість вмитися у "джерелі краси", вода  якої була  насичена гліцерином.

Наступного дня другою зупинкою став замок "Сент-Міклош". Під час екскурсії учні ознайомились з історією створення двоповерхової будівлі, збудованої у ХV ст. бароном Переньї, мали можливість пройтись крізь  метрові стіни потаємними ходами та оглянути історико-краєзнавчий музей,  картинну галерею. Почули розповідь про романтичну історію чарівної княгині Ілони Зріні з молодим ватажком повстанців-куруців графом Імре Текелі, за коханням яких спостерігала уся західноєвропейська знать.

Третім пунктом подорожі стало м. Мукачеве. Учні відвідали цікаві місцеві пам'ятки та оглянули один з найкраще збережених закарпатських замків – "Паланок". На території замку побачили велику експозицію історичного музею, картинну галерею та художній салон.

Ще одним із етапів подорожі стала екскурсія по місту Берегове. Під час екскурсії кожен її учасник міг порівняти культуру, побут та архітектуру,  яка багато чим відрізняється від нашої місцевої.

На останньому етапі подорожі учнів чекали місцеві легенди, панорами гір, гірські річки з найчистішою водою Закарпаття, знаменитий водоспад Шипіт та озеро Синевир, одне з семи природних чудес України.

Екскурсія виявилась захоплюючою, цікавою, насиченою позитивними враженнями та емоціями!

Ви ніколи не пошкодуєте, якщо відвідаєте ці перлини Закарпаття!

24.10.2017 | Aдмін