Юні підкорювачі Говерли

Усі чотирикласники  школи – ліцею, а їх у закладі 79,  успішно склали перші у своєму житті іспити з основних наук: української  мови, літературного читання та математики.  Позаду перший рівень загальноосвітньої школи – попереду новий етап, нові вчителі, нові науки, нові завдання, цікаві, різноманітні, складні, але такі необхідні для подальшого розвитку, подальшого руху вперед. Бо тільки той, хто долає труднощі, ставить мету і прагне до неї, тільки той здатен її досягти, здобути перемогу над перешкодами і бути успішним у житті.

Про це можна багато говорити, переконувати, агітувати, але, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Учні 4-Б випускного класу нашої школи, подолавши вершини своїх початкових наук,  у супроводі своїх батьків та вчителів вирушили долати справжні гірські вершини – з 26 по 28 травня вони побували у Прикарпатті: пройшли стежками легендарного карпатського месника Олекси Довбуша, вслухалися у гуркіт гірського водоспаду Гук поблизу Яремче, багато цікавого дізнались про писанкарські традиції в Україні із розповідей фахівців Музею писанки, що у Коломиї, були вражені масштабами і розмахом гірського розважального комплексу «Буковель». Та, безсумнівно,  найбільше враження справила на наших подорожувальників вершина українських Карпат – Говерла (висота над рівнем Балтійського моря 2061 метр).

Сходження на Говерлу є справжнім випробуванням на міцність, силу духу, колективізм для дорослих витривалих людей, а серед нас були не тільки такі, адже половину групи складали 10-річні сміливці. І саме уже усвідомлення , що «я  іду на Говерлу», надихало на те, щоб приготуватися до складних природних умов, зібратись фізично і головне – морально, не скиглити, не відставати від інших, а підніматися вище і вище, до вершини, яка оповита туманом, до якої ведуть круті звивисті кам’янисті стежки. І нехай в обличчя рвучкий вітер, нехай ноги уже не слухаються і сил майже немає, але крок за кроком – все вище і вище: я зможу, я мушу, вона уже зовсім близько – сама вершина, найвища точка України – Говерла. На вершині Говерли безжально дме на всі чотири сторони світу, на чільному місці  височіє хрест, стремить у височінь пофарбований в стилі національного прапора цементний стовп, а ще у мармуровій плиті розташовано зразки землі з різних регіонів України під назвою «На Говерлі зібрано усі землі твої, Україно».

Як на мене, суть цього складного шляху до вершини не в тому, щоб побачити якісь красоти, хоч краса гір справді варта таких зусиль,  не в тому, щоб отримати якусь іншу винагороду, похвалу чи схвальний відгук про цей вчинок, а в перемозі над самим собою, над своїми сумнівами. Сходження на Говерлу – це не задоволення, не прогулянка, не відпочинок, це – важка праця м’язів,  розуму і духу, це – боротьба з самим собою, але водночас це боротьба за самого себе. І хто зробив на цьому шляху бодай один крок, той уже наблизився до суті, той неодмінно наважиться і піде цим шляхом далі: до себе сильнішого, витривалішого, впевненішого у собі.

Попереду літні канікули. Бажаємо усім школярам гарного відпочинку, яскравих вражень і задоволення життям, набратися сил і натхнення, щоб коли Перший дзвоник знову покличе за парти, не залишилось сумнівів і розчарувань, щоб завжди вперед і вгору вели прагнення до знань, допитливість і любов до життя.

учитель української мови та літератури

Рубан Олена Миколаївна

07.06.2017 | Aдмін