Науково-дослідницька учнівська конференція у ліцеї

Сучасний навчальний заклад, щоб здійснити свою суспільну місію, мусить стверджуватись як лідерська організація й задавати вектор суспільного розвитку «від учня-лідера до суспільства-лідера»,  здійснюючи підготовку молодого покоління до майбутнього шляхом формування в нього лідерської компетентності. Суспільні цінності становлять базис життєвої компетентності випускника. Навчальний заклад, родина, громадські органи, органи місцевої влади забезпечують надбудову в напрямку навчання та виховання, а фундаментом усього є базис економічний.

Тісне поєднання усіх складових – не що інше, як скелет багаторівневої моделі підготовки випускника загальноосвітнього навчального закладу – випускника-лідера.

Компетентний, активний, інтелектуал, патріот, аналітик, рішучий, творчий, фізично здоровий, духовно розвинений, оптиміст, наділений критичним, глобальним, дивергентним мисленням – він пропагує зміни, проектує подальшу діяльність, вивчає результат, упевнено скеровує розвиток, долаючи опір, мотивуючи необхідність змін, ведучи за собою до успіху, до майбутнього елітарного устрою держави-лідера – України.

Компетентний випускник – це молода людина, яка здатна самостійно виконувати кваліфіковану роботу, орієнтуватись в інноваціях сьогодення.

Тому педагогічних колектив НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» створює умови для розвитку і самореалізації особистості, використовуючи нові педагогічні технології. В практику роботи ввійшла підготовка та захист науково-дослідницьких проектних робіт. Учні 5-7 класів проходять поглиблену підготовку до самостійної пошукової роботи, а учні 8 – 11 класів проводять індивідуальну або колективну дослідницьку роботу та захищають свої дослідні роботи на різних рівнях.

В ході реалізації науково-методичної проблеми закладу вчителі залучають дітей до участі в різноманітних конкурсах міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівня.

Так, 19 – 20 квітня в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» відбулась традиційна конференція захисту науково-дослідницьких робіт учнів.

Програма конференції

Дата Тема роботи Автор Науковий керівник
1.  19/04

Мовно-літературне дослідження «Народна символіка, вірування, обереги в автобіографічних повістях М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять» і «Щедрий вечір»

Кес О. 7-А клас

Дідковська Л.В.

2. 19/04  Гуманістична спрямованість у казці-притчі «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері

Цюзь А.
8-А(Л) клас

Кандірал Л.П.
3. 19/04  Науково-дослідницька робота «Внесок М.Маслюка у науку та мистецтво України» -

Роскошенко А. 10-А(Л) клас

Цепла О.Г.
4.
«Різьблення деревини – один з видів оздоблення виробів»
Гончарук Р.
9-В(Л) клас
Крайнік М.І.
5. 19/04 Лялька-мотанка - прадавній оберіг українського народу Вержук А.
11-А(Л) клас
Ноздріна В.М.
6.  19/04 Надмірність патріотичного руху як деструктивний етап розвитку національного вбрання  Роскошенко А. 10-А(Л) клас
Крикун К.О.
7.  19/04 Казка, яка лікує душу (Казкотерапія)  Майданюк Ю. 10-А(Л) клас
Крикун К.О.
8. 20/04 Видатні математики України Олійник І.І.
11-А(Л)клас
Лучко В.М.
9. 20/04 Формування громадянськості засобами літератури (за творами М. Коцюбинського, Лесі Українки, Олександра Олеся та ін.)  Гусак С.
11-Б клас
Нікітчина М.П.
10. 20/04 Євреї та українці – життя разом або окремо Попеско Я.
11-А(Л)клас
Червінська С.О.
11. 20/04 Життя і творчість Чарлі Чапліна Гавловська М. 8-А(Л) клас
Кириловська  Л.О.
12. 20/04 Леді Ді – невідомі сторінки життя Пізнюр К.
8-А(Л) клас
Родіна А.П.
13. 20/04 Залізна леді Британії Цюзь А.
8-А(Л)
клас
Родіна А.П.
14. 20/04 Джордж Гордон Байрон – останній романтик Андрієць Я.
9-Б(Л) клас
Родіна А.П.
15. 20/04 Подарувати надію пацієнтам. Рак – хвороба XXІ ст. Кривий І. 11- клас Поліщук Л.М.

На конференції були присутні учні 7 – 11 класів.

Найкращими доповідачами стали: Кес Олена (7 – А), Цюзь Алла (8 – А(Л)), Вержук Анна (11 – А(Л)), Майданюк Юлія (10 – А (Л)), Попеско Яна (11 – А(Л)), Кривий Ігор (11-А(Л)).

Дякуємо всім учасникам конференції і вчителям, які їх підготували.

21.04.2017 | Aдмін