Майстер-клас з писанкарства: від А до Я

У 2017 році Великдень ми святкуємо 16 квітня. Час готувати подарунки рідним та друзям. На глибоке і непохитне переконання першачків школи -ліцею найкращий подарунок той, що створений власноруч! А це означає, що настав час вчитись писанкарству, бо Писанка – це своєрідна вітальна листівка, в якій символічно закладені лише добрі побажання. Зберігаючи традицію, школа щороку організовує майстер-класи з писанкарства на базі міського краєзнавчого музею. А от що відбувається на таких майстер-класах, ми зараз і розкажемо.

Напередодні Світлого Христового Воскресіння 1-А клас на чолі з вчителем початкових класів Стасишиною І.А., озброївшись професійними писачками, завзято взялися до роботи.  Писанка малюється лише у тиші і спокої, це досить кропітке, але надзвичайно цікаве заняття. На майстер-класі з писанкарства обов’язково присутні дорослі: майстер та помічники, це дає змогу за більш короткий проміжок часу допомогти усім учасникам створити власні шедеври.

Для дітей (особливо школярів 1-2 класів) при фарбуванні писанки використовується не більше трьох кольорів. Учні мали змогу обрати орнамент чи просто візерунки з колекції зразків і створити писанку з самого початку: від першого етапу - нанесення орнаменту писачком до кінцевого - стирання воску з писанки.

Усім, хто хоче спробувати написати писанку, радимо спробувати! Бо хто знає, можливо, Вам так сподобається, що писанкарство стане Вашим захопленням. Хочеться подякувати адміністрації НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей», батьківській і учнівській громаді 1-А класу за те, що примножують українські традиції, усім працівникам Жмеринського історичного музею, а особливо директору Шереметі Анні Станіславівні, Мартинчик  Світлані Володимирівні, Бульбі Ірині Анатоліївні за професіоналізм і прекрасну організацію майстер-класу. З нетерпінням чекаємо нових майстер-класів!

Класний керівник 1-А класу

Стасишина Ірина Анатоліївна