ПИСАНКА МАЛЬОВАНА, ВІД СЕРЦЯ ДАРОВАНА

Весна – найпрекрасніша пора року, і саме у весняні дні ми святкуємо одне із найбільших після Різдва свят – Великдень. З цим святом пов’язано безліч традицій, однією з яких є створення писанки у Великодню суботу. Історія  цього  магічного  дійства  сягає  ще  дохристиянських часів і нараховує близько 6 тисяч років.

Тому, з метою ознайомлення та залучення до писанкарської справи учнів,  11 квітня працівниками КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава»  С.Заступ та О.Шереметою було проведено майстер-клас по писанкарству «Писанка мальована, від серця дарована», а запрошені працівники Відділу культури і туризму Жмеринської міської РДА Т.Скрима та О.Лазнюк із задоволенням навчали  правильній техніці виготовлення писанки.

На занятті були присутні учні 8 – Б(Л) класу школи-ліцей та учні школи-інтернат. Учасники  з великим інтересом та трепетом створювали свої перші обереги – «рукотворні молитви», перетворювали звичайне яйце на чарівну писанку.  Адже кожна писанка - це маленький світ, у якому можна зобразити і небо з зорями, і воду з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле.

Кожен учасник заняття поніс із бібліотеки  яскраві враження, світлі емоції…

Щира   дитяча   посмішка,   сповнені   щастям    очі,   слова вдячності – це   те,   що   надихає,   гріє   душу   кожного.

12.04.2017 | Aдмін