Інтелектуально-розважальна гра "У пошуках золотого диска"

Інформаційно-комунікаційні технології посідають все більше місце в повсякденному житті. Тому важливо сформувати в учнів зацікавленість до вивчення інформатики.

У рамках предметно-методичного тижня інформатики в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» 19 січня відбулась інтелектуально-розважальна гра «У пошуках золотого диска» серед учнів 5-х класів.  Метою проведення заходу було підвищення рівня знань учнів з інформатики, розвиток  творчих та інтелектуальних здібностей, інтерес до вивчення предмету, самостійність та наполегливість, виховання вмінь працювати у команді.

Впродовж п’яти цікавих турів юні інформатики демонстрували свій розум, ерудицію та дотепність. В конкурсах «Наведи лад на робочому столі» та «Збери сніговика» команди дали простір фантазії, кмітливості та  винахідливості. У конкурсі «Ерудити»  учасники шляхом вибору будь-якого числа із поданої таблиці натрапляли на відео-запитання від міського голови Анатолія Петровича Кушніра, начальника управління освіти Світлани Василівни Сьомаш, головного редактора жмеринської газети Яни Сладковської та головного редактора жмеринського телебачення «Інфо» Олени Миколаївни Рубан.

Виконуючи завдання у кожному конкурсі, за правильні відповіді учні здобували бали, які вносились до протоколу. Оцінювало конкурси авторитетне журі, до складу якого ввійшли вчитель інформатики Кузір Г.Д., практичний психолог Гаглюк В.І. та переможець ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій учень 8–Б(л) класу Головачьов Михайло. Ведучими конкурсу стали учні 8–А(л) класу – Дворянчиков Марк та учениця 8–Б(л) класу – Татаринська Марина. Роль помічників Нулика та Одинички виконали учні 7–Б класу – Здищук Єлизавета та Здищук Денис. Основним завданням гри було допомогти головним героям країни Інфознайка відшукати золотий диск, виконуючи різноманітні конкурсні завдання. Боротьба була цікавою та захоплюючою, але до перемоги дійшла першою команда 5–Б класу «Веселі ноутбуки», за що отримала кубок «Золотий диск», другими – команда 5–В класу «Windows-7», а третіми команда 5–А класу «Веселі смайлики». По завершенні інтелектуальної гри директор школи Оксана Володимирівна підвела підсумки тижня інформатики та нагородила найактивніших учнів, які брали участь у конкурсах з інформатики «Світ ребусів» та «Знавець кросвордів».

Слід відзначити, що проведення подібних заходів створює ситуацію успіху, забезпечує розвиток інтересу до предмету, стимулює розумову й пізнавальну діяльність учнів, розвиває самостійність і творчість, розширює їх кругозір, знання, розвиває логічне та образне мислення.

вчитель інформатики

Наталія Михайлівна Твердохліб