"Формування майбутнього Європи" очима школярів

24 жовтня на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-ліцей» Асоціацією євроклубів Вінниччини було проведено дидактичний тренінг "Формування майбутнього Європи", в якому взяли участь учні 9–11-х класів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей», а також  лідери шкільного самоврядування навчальних закладів міста. На заході присутніми були: Василюк Світлана Михайлівна – директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА та Кісілюк Тетяна Федорівна – депутат жмеринської міської ради, методист з навчально-виховної роботи управління освіти.

Метою проекту є покращення обізнаності учнівської молоді з тематики розширення Європейського Союзу та як наслідок – усвідомлення необхідності проведення відповідних реформ в Україні.

Темою тренінгу став переговорний процес між країнами-кандидатами на вступ до ЄС та інституціями Європейського Союзу. Учні вели розмову на рівних, адже у дидактичній грі вони виконували ролі міністрів закордонних справ європейських країн, депутатів європарламенту, комісарів євро комісії, виконували роль журналістів європейських медіа та випускали газету у рамках проекту.

У ролі тренерів гри «Формування майбутнього Європи» виступили викладач Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, кандидат історичних наук, доцент Олександр Неприцький та голова громадської організації «Асоціація євроклубів Вінниччини» Єлизавета Савчук.

Інтерактивний захід такого роду покликаний розвивати ораторські здібності його учасників, навчити працювати в команді та приймати виважені рішення, критично мислити.

Ось як бачать «Формування майбутнього Європи» учні, які відвідали дидактичну гру-тренінг:

– Гра сподобалася тим, що вона заохочує прагнення підростаючого покоління українців до кращого майбутнього (Триполко Катерина);

– Тренінг дає свідоме розуміння процесу та наслідків вступу нашої країни до Європейського Союзу (Попеско Яна);

– Ми змогли «приміряти» на себе різноманітні ролі чиновників та парламентарів Європейського Союзу. Відчули себе важливими у творенні майбутнього тієї чи іншої країни (Кульпіта Юлія).

– Такий інтерактивний захід дає змогу побачити процес євроінтеграції «з середини», а головне – зрозуміти, що це не така вже й легка й швидка справа як здається на перший погляд (Вержук Анна);

По завершенню заходу учасники отримали спеціальні сертифікати.

25.10.2016 | Aдмін