Зустріч із голландцем Кор Роосом

17 травня 2016 року в актовій залі школи-ліцею відбулась зустріч із голландським дослідником, керівником фонду "Desert rose" Кором Роосом. Він презентував учням 8–10 ліцейних класів та вчителям Книгу Пам'яті "Рожденные страдать?" (Катастрофа в Україні 1941-1944 рр.).
    Кор  Роос  –  укладач,   головний   редактор,   а   головне, натхненник створення Книги Пам’яті. До цього його спонукали зустрічі з російськомовними євреями в Ізраїлі, які пережили Голокост і поділилися своїми гіркими спогадами про страшні події в Україні, на Буковині та Бесарабії  в роки Другої світової війни.
   Після почутого група дослідників у складі Кора Рооса, журналіста і фотографа декілька разів відвідали Україну.  Розповіді та фотопідтвердження зі стовідсотковою точністю відображені у даній книзі. Але Він не зупинився на досягнутому і з метою повернення із забуття "невідомого раніше розділу Голокосту, збереження пам’яті про загиблих та їх страждання, щоб ніхто і ніщо не було забуто" вирішив проводити уроки Голокосту в Україні, і зокрема у школах м. Жмеринки.
   На зустрічі Кор Роос подарував як учням, так і шкільній бібліотеці для подальшого вивчення примірники книги "Рождённые страдать?".
    Він висловив найщиріші сподівання, що кожен зацікавиться новими сторінками в історії своєї держави і не залишиться байдужим до жахливої долі людей, які переживши страшні події 1941–1944 рр.

19.05.2016 | Aдмін