Практичне заняття з писанкарства «Всесвіт у твоїх долонях»

Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви - усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. Символи на писанці не можна змінювати, пропускати, як не можна пропускати та перекручувати слова молитви.
     Історія  цього  магічного  дійства  сягає  ще  дохристиянських часів і нараховує близько 6тисяч років.
     З метою ознайомити та долучити до писанкарської справи 27 квітня серед учнів 5–А, 8–Б(л), 9–А(л) кл,  учителів та адміністрації  закладу було проведено практичне заняття з писанкарства «Всесвіт у твоїх долонях» (техніка писання воском). На занятті були присутні також маленькі учасники: дітки першого,  другого, третього класу та дошкільного віку.
   Усі присутні мали змогу ознайомитися з виставкою книг, в яких вміщено інформацію про техніку виготовлення писанки; було представлено зразки дитячих робіт (оздоблення яєць  різними техніками), чимало малюнків на великодню тематику.
   Учениця   9 – А(л)    класу  Королюк   Наталія   підготувала фотоколаж «Пам'ятники українській писанці».  Балтак Катерина 8–Б(л)  та Горпенчук Богдан 9–А(л) ознайомили  присутніх з витоками українського писанкарства; Майданюк Юлія 9–А(л) не лише розповіла легенду про походження писанок, а й зачитала власні поетичні рядки. Було продемонстровано  фрагмент фільму «Магічні коди писанок».
   Під час заняття учасники  з великим інтересом та трепетом створювали свої перші обереги – «рукотворні молитви», перетворювали звичайне яйце на чарівну писанку.  Кожен зрозумів, що одного лише вміння  гарно малювати замало.
   Розпочати слід з настрою. Хочеш мати гарний результат – приведи до ладу думки, прошепочи молитву, намалюй свою першу писанку, свій перший «спомин, писаний воском».
   Пригадаймо  одне  з  педагогічних кред:  «Дитина повинна приносити зі школи радість». Учасники нашого заняття понесли зі школи  яскраві враження, світлі емоції…Найголовніше – бажання писати писанки. Кожна дитина отримала в подарунок писачок, шматочок воску, зразки символів.
    Щира дитяча посмішка, сповнені щастя очі, слова вдячності – це те, що надихає, гріє душу кожного вчителя.

Учитель української мови та літератури
НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей»
Крикун Катерина Олександрівна

29.04.2016 | Aдмін