Тиждень трудового навчання

Згідно річного плану закладу, у НВК «ЗОШ І-ІІІст. – ліцей» відбувся тиждень трудового навчання. У рамках тижня учні мали змогу продемонструвати свої досягнення, здобуті на уроках трудового навчання, презентувати свої роботи, поділитись досвідм. Головним акцентом заходу стала виставка кращих робіт учнів з шиття, в’язання, вишивання, обробки деревини. Проведення виставок у школі стало традицією і проводяться вони щорічно.
   Супроводжували виставку майстер-класи з різних видів творчої діяльності. Учні поділились своїм досвідом з виготовлення ляльок-мотанок, вишивання, в’язання, роботи з полімерною глиною, виготовлення оберегу з природних матеріалів, сервірування столу, різання та різьблення деревини.
   Проектна діяльність учнів була представлена колективним творчим проектом учнів 11-х класів «Інтер’єрна лялька». Нікого не залишила байдужим презентація нового колективного проекту учнів 10-х класів «Народна лялька».
   Багато цікавої інформації учні могли отримати з матеріалів інформаційної розгортки. На ній були представлені наступні блоки:
   «З історії речей» - інформаційний блок про виникнення та еволюцію таких звичних для нас речей як праска та дриль.
  «Грамота споживача» - багато корисної інформації, яку потрібно знати сучасному споживачу: необхідна інформація про товар, що містят етикетки, ярлики,  як читати символи, терміни зберігання продуктів, харчові добавки, таблиці розмірів одягу, щтрихкоди тощо.
   «Наші досягнення» - інформація  про участь в обласній олімпіаді з трудового навчання та вітання переможців.
    Головним підсумком  роботи кафедри трудового навчання стала участь в олімпіадах. За підсумками міської олімпіади три І місця вибороли учні нашої школи: Стасишена Наталія 9ВЛ клас, Данільчук Анастасія 11БЛ клас (вчитель Ноздріна В.М.), Ведецький Богдан 9ВЛ клас (вчитель Крайнік М.І.) Ці ж учні представляли наше місто у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання в м. Вінниця. Приємно відмітити, що наші дівчата стали переможцями і вибороли два призових місця: Стасишена Наталія (9кл) - ІІ місце та Данільчук Анастасія(11кл) – ІІ місце. Вітаємо!
    Цікаво пройшли вікторини «Докажи словечко» та «Ерудит» та ігрові конкурси «Праця у піснях, загадках та прислів’ях» та «Хто вправніший» для учнів 5-7 класів. Такі заходи позитивно впливають на кругозір учнів, вносять у процес пізнання елементи змагань.
   Заходи, що відбулися у рамках тижня трудового навчання, сприяли популяризації  предметів «Трудове навчання» та «Технології», розвитку творчої активності учнів, виховують почуття гордості, самоповагу, впевненість у своїх можливостях, відчуття того, що ти багато чого вмієш знаєш і можеш!

Вчитель трудового
навчання та технологій