Новини


Захоплююча екскурсія у м. Вінниця



   З метою ознайомлення з історичними, архітектурними і культурними пам’ятками та з метою розширення знань освітнього кругозору 22 березня для учнів 5 – Б класу було організовано   екскурсію у м. Вінницю учителем історії Світланою Олександрівною Червінською. Програма подорожі була насиченою та дуже цікавою.
   Перша зупинка «Музей-садиба М. І. Пирогова». Школярі поповнили свої знання про видатного вченого, геніального хірурга, анатома, творця воєнно-польової хірургії, прекрасного педагога і громадського діяча Миколу Івановича Пирогова. Дізнались, що він вперше застосував знеболюючий засіб (ефірний наркоз) у хірургічних операціях, створив та використав гіпсову пов'язку, вперше в історії вітчизняної та зарубіжної медицини залучив штат сестер-жалібниць.
   Під час екскурсії учні відвідали головний корпус музею, аптеку, збудовану ще у 1866 р., меморіальну садибу (сад і парк) площею
20 гектарів, а також церкву-некрополя, спорудженої у 1885 р. за проектом відомого київського архітектора-академіка В. Сичугова. У крипті церкви, освяченої на честь св. Миколи Чудотворця, побачили набальзамоване тіло М. Пирогова, яке зберігається уже понад 134 роки.  
    Національний музей-садиба М. І. Пирогова займає особливе місце у загальноукраїнському та міжнародному туризмі. Його відвідали майже 7 мільйонів людей зі 169 країн світу.
  Друга зупинка – «Планетарій». Ексклюзивна програма Вінницького планетарію відправила учнів у захоплюючу подорож в минуле, у гості до динозаврів та по планетах Сонячної системи, зустрівшись з астероїдами. Під час польотів «юні астрономи», занурились у фантастичний світ нічного зоряного неба Вінницької області. Серед розсипу зірок діти навчились знаходити полярну зорю і ті сузір'я, що видно у всі пори року із нашої північної півкулі. Під час галактичної подорожі учні отримали море позитиву та незабутніх вражень.
   Третя унікальна зупинка  виставка живих комахоїдних рослин-хижаків.
   Школярі  підняли  завісу  таємниці  над загадковими створіннями природи, дізналися про їхнє життя та полювання. П’ятикласникам було представлено близько 50 видів хижих рослин, а також комахи, ящірки, змії, жаби, таргани-велетні, павуки-хижаки та інші мешканці джунглів. Незвичайні, яскраві і неприродно гарні - їх споглядання змусили  відволіктися від повсякденних турбот та поринути в світ прекрасного, залишивши незабутні приємні враження.
          Наступною     зупинкою     стала     обідня     перерва     у МакДональдз.
   Віпочивши, підкріпившись та набравшись сил учні продовжили свою подорож до Вінницького краєзнавчого музею — найбільшого зібрання матеріалів і документів з історії, етнографії і культури Східного Поділля.
   П’ятикласники отримали історичні знання про рідну Вінничину, зазирнули в минуле нашого народу, побачили більше 100 тис. експонатів. Екскурсовод ознайомив з унікальними предметами археології могильника бронзового віку (кін. XV — поч. X ст. до н.е.), речами скіфського та сарматського періодів, що надійшли до музею внаслідок археологічних відкриттів 1984-92 років. Учні побачили етнографічну збірку виробів гончарства, ткацтва, вишивки, народного живопису, вітрини, присвячені раннім слов'янам; макет першого Вінницького замку. Учні відвідали зал Козаччини, залу, присвячену міщанському й інтелігентському побуту та  багато іншого. 
   Екскурсія виявилась захоплюючою, цікавою, насиченою позитивними враженнями та емоціями!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


23.03.2016 | Aдмін

Вернутись назад