Шевченківські поетичні читання у школі - ліцей

Попри сучасні можливості розгалуженої електронної мережі, що забезпечує доступ будь-кого до будь-якої інформації, як корисної, цінної, так і сумнівної, без гарантій достовірності, що сіє розчарування та сумніви; попри корективи сьогодення в оцінці беззаперечних цінностей існують речі, поняття, особистості, які, пройшовши випробування часом, продовжують бути цінними, несуть в собі генетичний код цілої нації.  До таких особистостей належить Тарас Шевченко. Йому – 202, але він так само сучасний, зрозумілий, близький, його твори – актуальні і цікаві сучасникам, їх із натхненням читає підростаюче покоління.
   10 березня у школі-ліцеї пройшли Шевченківські поетичні читання під назвою «Віночок Кобзареві». Організатором заходу виступила вчитель української мови та літератури школи Рубан Олена Миколаївна. Задіяними у ньому були учні різних класів – учасники міськрайонного конкурсу читців «Кобзар і Україна», які продемонстрували присутнім у залі учням 3, 7, 8-их класів, педагогам, адміністрації школи, які стали почесними гостями заходу, своє глибоке розуміння і, як наслідок, чуттєве виконання поезії Т.Г.Шевченка. Серед виконавців:
Кириловська Єлизавета (3Б)- уривок із поеми «Катерина»,
Романцов Єгор (3Б) - «Сестрі»,
Лісніцька Софія (3В) – «Думка» («Минають дні, минають ночі…»),
яких підготувала вчитель Вахновська Л.Л.;
Нагорна Валерія (3В) – поема «Лілея»;
Бабчук Каріна (3В) – учасниця конкурсу «Проліски надії - 2016»,
яких підготувала вчитель Висідалко О.В.;
Шевчук Валерія (5Б) – «Доля», підготувала вчитель Крикун К.О.;
Кривошей Віра (6Б) – «Думка» (« Нащо мені чорні брови…»),
Кузнєцов Михайло (6Б) – «Бандуристе, орле сизий…»,
Базилюк Катерина (9Б) – «У неділю не гуляла…»,
яких підготувала вчитель Рубан О.М.
   Особливе враження на присутніх справили виступи уже неодноразових переможниць міськрайонного конкурсу читців поезії Шевченка Аліни Грони (11Б(л) - вчитель Нікітчина М.П.), яка посіла 3-є місце, майстерно продекламувавши поему «Тополя», і Маргарити Романчишиної (10А(л) - вчитель Дідковська Л.В.), яка здобула 2-е місце, підкоривши серця і суддів , і глядачів конкурсу, виконавши на сцені РБК «Подражаніє 11-ому псалму».
   В ході Шевченківських поетичних читань кожен виконавець своїм виступом ніби додавав квітку до віночка Кобзареві – і прикріплював її довкола портрета. Долучились до читання поезії, цитуючи рядки із відомих творів  Великого Українця, й усі бажаючі у залі. Таким чином учнівська молодь поринула у море почуттів, емоцій, заповіданих нам, нащадкам, геніальним поетом із світовим ім’ям – тарасом Григоровичем Шевченком.
   Він дивиться на нас з портрета крізь віки, і так хочеться його запитати, чи правильно ми чинимо, чи виконуємо його заповіти, чи не соромно йому за нас, сьогоднішніх? Не усе добре в нашому українському домі, але поки його слова слугують нам гаслом боротьби за свободу вибору,  поки молодь вивчає і так майстерно виконує його твори – безумовно, душа Тараса тішитиметься з того, що його «квіти-діти» - його вірші шанують і люблять в Україні, «в нашій Україні», за яку він «карався, мучився, але не каявся».

вчитель української мови та літератури
НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей»
Олена Миколаївна Рубан

12.03.2016 | Aдмін