Декада математики, фізики та інформатики

Невід'ємною частиною всієї навчально-виховної діяльності школи є позакласна робота з предмету. Вона поглиблює знання, розширює кругозір, розвиває творчі здібності, інтелект. Особливе місце в системі позакласної роботи посідають предметно-методичні декади.
   Декада є комплексною формою роботи з предмету, своєрідним підсумком роботи учня, парадом дитячої фантазії і творчості. Це дієвий засіб для розвитку пізнавальних інтересів, індивідуальних, творчих і інтелектуальних здібностей учнів.
   Декада математики, фізики та інформатики була проведена в НВК «ЗОШ І - ІІІ ст.- ліцей» з 15.02.2016 по 26.02.2016 р. Метою заходів було:
- організувати плідну співпрацю при взаємній пошані один до одного учасників спільної діяльності;
- підтримати в дітей стан активної зацікавленості оволодіння новими, глибшими знаннями з математики, фізики та інформатики.
 Заздалегідь оголошені конкурси на кращий вислів про математику, фізику та інформатику та на кращу математичну, фізичну газету відкрили перший тиждень предметно-методичної декади. Учні 5-11 класів належним чином оформили школу: вивісили яскраві змістовні стінні газети, плакати з висловами про математику, фізику та інформатику. Учні з цікавістю розв’язували тематичні кросворди, ребуси, логічні задачі.
   Різноманітність заходів сприяла розвитку інтересу до вивчення предметів, а співпраця вчителів та учнів була запорукою успіху.
Анонсом декади була радіопередача «Цікаві факти з життя математиків» підготовлена учнями 11 Б (Л) класу під керівництвом Шаповалюк Ю.Ю.
   Цікаво пройшли урок-гра «Математичне лото» у 6-х кл., усний журнал в 7В класі «Фізика і домашні улюбленці», урок-подорож «Подорож в країну Знань» у 5 Б класі, конкурс фізичних оповідань і казок серед 7-х класів, конкурс із розгадування кросвордів та ребусів у 5-х класах.
   Учні 5 А класу із задоволенням взяли участь в святі «В гостях у Математики» під керівництвом Лучко В.М. Учні 11 Б(Л) класу разом із вчителем математики провели математичні конкурси у 4 класах. Для учнів  7- 8 –х класів був проведений усний журнал «Чарівний світ геометрії» (Карачина Н.М.), а для учнів 8-х класів пройшов КВК (Шаповалюк Ю.Ю.).
   Учителі фізики провели екскурсію у фізичну лабораторію для учнів 6-х класів, де показали ряд цікавих дослідів.
   Для старшокласників 11-х класів були організовані перегляди документальних фільмів з астрономії і фізики «Ніколо Тесла – людина, що випереджала свій час», презентацій «Видатні жінки-математики», «Математики ХХ століття», «Подорож до краю Всесвіту».
  Заходи предметно-методичного тижня розробили і провели вчителі математики Карачина Н.М., Лучко В.М., Шаповалюк Ю.Ю., вчителі фізики Данілова О.М., Стражець С.А. та вчителі інформатики Кузір Г.Д., Твердохліб Н.М.
 До складу журі конкурсів були запрошені практичний психолог Гагалюк В.І., вчителі інформатики Твердохліб Н.М., Кузір Г.Д., учні 11-х класів, переможці олімпіад Руцька Юлія та Бугайчук Дмитро.
 Такі заходи сприяють формуванню зацікавленості учнів у вивченні та розвитку фізико-математичної грамотності і вихованню компетентнісного учня згідно вимог сучасної освіти.
вчитель математики
НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей»
Шаповалюк Ю.Ю.

08.03.2016 | Aдмін