Міський семінар педагогів-організаторів - Школа творчої педагогіки

1 грудня 2015 року на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» проходив міський семінар педагогів-організаторів – Школа творчої педагогіки, тема якого «Проектна технологія формування життєвих компетентностей учнів ліцею». Дана тема сьогодні є дуже актуальною.
   Адже, нова епоха, що настала, – епоха змін, інновацій, епоха інтелекту, глобалізації, що диктує свої умови життя, проповідує інші цінності, диктує нові вимоги людині. У цьому зв’язку основним результатом діяльності освітнього закладу повинна стати не система знань, вмінь та навичок самі по собі, а набір ключових компетентностей в інтелектуальній, громадянсько-правовій, комунікаційній, інформаційній сферах тощо. Сучасне завдання школи – формування у школярів багатофункціональних, надпредметних,  базових компетентностей. Це поняття включає знання, вміння, навички, а також результати навчання, систему ціннісних орієнтацій, особливості їхньої соціальної поведінки. Бо надати усі знання, котрі необхідні в житті, неможливо, відбувається їхній постійний ріст в умовах швидкої зміни соціальної реальності. Необхідно формувати в учнів вміння самостійно застосовувати отримані знання у житті.
   Учасниками семінару були педагоги-організатори шкіл міста, керівник ГО УС «Асоціація юних жмеринчан» Шевченко Т.М. та методист Центру позашкільної роботи Мельник Р.В. До уваги усіх присутніх було представлено:
- калейдоскоп інноваційних підходів «Проектна діяльність як важливий аспект виховної роботи та ефективний засіб формування життєвих компетентностей учнів ліцею» (Ясинська А.В., педагог-організатор);
- інформаційний меседж «Формування готовності учнів до проектної діяльності» (Кульпіта Ю., заступник голови ТІРу);
- з досвіду роботи НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» «Програма «Я – ми – родина – Україна» як напрямок проектної діяльності учнівських колективів 5-11 класів» (Ясинська А.В., педагог-організатор);
- майстерня педагога-організатора «Калейдоскоп учнівських проектів» (лідери ТІРу);
- педагогічна карусель: вправи «Букет асоціацій» та «Психологічне коло образів» (Ясинська А.В., педагог-організатор);
- рефлексія: учасники семінару.
 педагог-організатор
Ясинська Анна Володимирівна